Linux Mint Xfce

Odpovědět
Gaaspi
Uživatel
Uživatel

Linux Mint Xfce

Příspěvek od Gaaspi » pon 17. čer 2019 21:19:32

Prosímváspekne rozumí sa volakto tomuto linuxu? Ide o to že chcem používať starý počítač kerému inák ništ neni len zastaralý je moc. Windows7 ani nebere, XP už tak tak ledva ak tam je SP3. Tak volakde som čítal že pre staré počítače je vhodný tento linux, aj ho pekne zebralo, aj ide počítač len keď nejakú aplikáciu stiahnúť (tam to funguje podobne ako u smartfónov že to dá ponuku a ja si to nainštalujem) ale nechce. Tlačidlo nainštalovať je sivé vyblednuté teda že neaktívne a vypíše hlášku že toto neni vhodné atď.Nevím čo presne ale volačo vtomto zmysle.Poraďte mi jak tam nainštalujem google chrome, a tak všeličo.

Gaaspi
Uživatel
Uživatel

Re: Linux Mint Xfce

Příspěvek od Gaaspi » úte 18. čer 2019 21:16:26

A neviete náhodou nejakú inšiu alternativu za windows čo je zadarmo a zvládne to aj starý počítač? Niečo ako android alebo symbian také jednoduché volačo neni aj pre PC?

Gaaspi
Uživatel
Uživatel

Příspěvek od Gaaspi » čtv 20. čer 2019 19:34:30

Neni to dotykové. A za windowsw sa aj platí drahá licencia a ja patrím medzimenej majetných ľudí, nemámproste na lepšie tak mám funkčný starý počítač a on funguje len softvarovo totreba vyriešiť.

Gaaspi
Uživatel
Uživatel

Příspěvek od Gaaspi » pát 21. čer 2019 9:34:30

Veď mne o to ide presne! Len doma aby mi išiel počítač. Jak si to zoženiem? XP či Linux stačilo stáhnút ISO z netu a napáliť na CD a z CD nahodiť ale ISO windowsu 10 má cez 8GB to sa mi nevojde na DVD disk. Inák som ešte nikdy neinštaloval ako z CD/DVD lebo to je jediný spúsob ako to zvládne začátečník.

By.Bob
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od By.Bob » pát 21. čer 2019 11:08:27

Pánové já osobně doporučuji pro úplného začátečníka který přechází s w-xp nebo jineho w. Na linux s názvem Linux mint náhled a možnost stažení zde.
https://linuxmint.com/

Tohle doporučuji nebo linux pro začátečníky moc neni.
Dale se mint chova stejně vzhledově jako Windows a to ulehčí začátečníkovi praci6a pochopeni všeho okolo.
Obrázek
Pomoc online na skype Jméno By.Bob nebo email: by.bob@techneteuweb.eu

baranček
Uživatel
Uživatel

Příspěvek od baranček » pát 21. čer 2019 12:27:58

Dobrá varianta pre staršie PC a Notebooky.Používam už niekoľko rokov a úplná spokojnosť.Pri aktualizáciách používať výhradne LAN pripojenie,s Wifi to blbne a aktualizácia skončí s nezdarom.
VU SOLO 4k-Dream box ONE-ET-4000,HD Box 9100

Gaaspi
Uživatel
Uživatel

Příspěvek od Gaaspi » pát 21. čer 2019 13:44:49

Ja mám ten PC zapojený káblom priamo do routra (toje LAN nie?) a cez WiFi používam len pre notebook s XP, mobily, návštevy s tabletmi atď. Ale nejde. Keď chcem čokoľvek stiahnúť tak mi to vypisuje niečo po anglicky, niečo že sa to nedá (nerozumiem anglicky a napriek tomu že som si stiahol slovenskú verziu linuxu neni celý preložený).
By.Bob píše:
pát 21. čer 2019 11:08:27
Pánové já osobně doporučuji pro úplného začátečníka který přechází s w-xp nebo jineho w. Na linux s názvem Linux mint náhled a možnost stažení zde.
https://linuxmint.com/

Tohle doporučuji nebo linux pro začátečníky moc neni.
Dale se mint chova stejně vzhledově jako Windows a to ulehčí začátečníkovi praci6a pochopeni všeho okolo.
Vďaka. K tomuto som sa dostal práve googlením článkov o tom, čo použiť na staré počítač a mať to zadarmo. Presne na tieto linuxe bol zameraný článok a presne ten mám nainštalovaný na danom PC. On ide akože nezamŕza ani nič len zložitý je ten OS.

baranček
Uživatel
Uživatel

Příspěvek od baranček » pát 21. čer 2019 14:52:24

Ja mám nainštalovaný linux mint 18.3 Sylvia je úplne preklopený do slovenčiny,ved jazyk si nastavuješ na začiatku inštalácie a funguje tu tak sťahovanie súborov a aj aktualizácie softweru.Na uvítacej obrazovke stačí kliknúť na aplikácie a stiahneš čo potrebuješ.
VU SOLO 4k-Dream box ONE-ET-4000,HD Box 9100

Gaaspi
Uživatel
Uživatel

Příspěvek od Gaaspi » ned 30. čer 2019 23:45:58

chocholousek píše:
ned 23. čer 2019 13:31:50
mrkvosousti kodeky? to jeste dnes nekdo pouziva? Vidim ze stacis diskusi uplne jinam to vazne nema smysl.
Asi tak. Na spustenie beznych video formatov netreba ziadne kodeky. Tak ako na surfovanie mi staci integrovany firefox tak mi staci aj VLC player dostupny v tom "app store" ci co to je (proste pripomina mi to app store na mobiloch) a tam som si postahoval co som potreboval a vsetko dobre ide.

Odpovědět