Japonci odoslali bezdrôtovo 1.8 kW elektrickej energie

Odpovědět
Uživatelský avatar
Bigg BOSS
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 362
Registrován: pon 14. říj 2013 17:20:26
Bydliště: "CzechoSlovakia"
Kontaktovat uživatele:

Japonci odoslali bezdrôtovo 1.8 kW elektrickej energie

Příspěvek od Bigg BOSS » ned 15. bře 2015 12:23:58

Japonská vesmírna agentúra JAXA úspešne demonštrovala bezdrôtové odosielanie elektrickej energie, pričom prenášala 1.8 kW.
JAXA o tom informovala tento týždeň, experiment bol zrealizovaný v nedeľu.

JAXA skúma bezdrôtové odosielanie elektrickej energie za účelom odosielania energie z obežnej dráhy získanej fotovoltaickou konverziou slnečného žiarenia. V minulom roku agentúra avizovala zámer postaviť na obežnej dráhe elektráreň s výkonom 1000 MW.
Odosielanie 1.8 kW
Aktuálny experiment využíval pre zasielanie energie mikrovlnnú frekvenciu 5.8 GHz, ktorá je podľa JAXA najperspektívnejšia pre tento účel. Zatiaľ dosahovala ale len veľmi nízku efektívnosť cca 18%, keď na prijímajúcej stanici získavala iba 320 až 340 W.

Prijímacia anténa mala rozmery cca 2 x 2 metre a odosielacia sa skladala z poľa štyroch antén 0.6 x 0.6 m metra. Odosielacia a prijímacia anténa boli od seba vzdialené 55 metrov.

Podľa mňa to nie je nič prevratné . Nikola Tesla – Človek, ktorý rozsvietil svet , v ruku 1899 už pracoval na uvedenom vynáleze..


***************************************************************
V roku 1899 stavia nové laboratórium v Colorado Springs. Skúma v ňom vysokofrekvenčné prúdy, objavuje stacionárne vlny, bezdrôtový telegraf a zdoko naľuje vysokofrekvenčný transformátor. Na streche laboratória skonštruoval 60-metrový stĺp s medenou guľou – gigantickou cievkou, sám Tesla ho nazval „zväčšujúcim vysielačom“. Pomocou neho testoval bezdrôtový prenos elektrickej energie na veľké vzdialenosti. Podarilo sa mu rozsvietiť 200 žiaroviek na vzdialenosť 42 kilometrov, a to bez akéhokoľvek priameho spojenia. Jeho experimenty vzbudzovali v okolí obavy, pretože elektrické výboje, niekedy aj 20 metrov veľké, bolo v noci vidno doďaleka. Počas jedného takéhoto experimentu zrazu prestali všetky zariadenia fungovať, všetko na okolí zhaslo. Keď si Tesla uvedomil, že prístroje neboli vypnuté, po telefonáte do elektrárne sa dozvedel, že skrat v jednom z jeho zariadení spôsobil roztavenie celého elektrického vedenia vrátane generátora v elektrárni.
Elektrické výboje el. oscilátora s napätím 12 miliónov voltov

V roku 1900 začína Tesla na Long Islande pri New Yorku pripravovať veľký projekt Svetového systému bezdrôtového prenosu. V Century Magazine napísal: „Bezdrôtová komunikácia na ktoromkoľvek mieste na zemeguli je prakticky možná. Moje pokusy ukázali, že vzduch je pri normálnom tlaku vodivý a toto otvorilo nesmierne možnosti prenášania veľkého množstva elektrickej energie pre priemyselné potreby, na veľké vzdialenosti, bez drôtov. Praktické použitie tohto poznatku by znamenalo, že energia bude k dispozícii na ktoromkoľvek mieste na zemeguli. Neviem si predstaviť žiaden technický pokrok, ktorý by zjednotil rôzne elementy humanity efektívnejšie ako tento, alebo nejaký, ktorý by viac prispel alebo ekonomizoval ľudskú energiu…“
Tento projekt začal realizovať s nedostatočnou finančnou podporou J. P. Morgana. Tu sa prejavila neschopnosť Teslu myslieť strategicky ako podnikateľ – projekt začal s oveľa menšou čiastkou, ako boli náklady na jeho realizáciu. Nehľadal vopred ďalšie zdroje, ale spoliehal sa na to, že sa neskôr nájdu ďalší podporovatelia jeho projektu. Avšak J. P. Morgan v roku 1906 od jeho financovania odstupuje a bez jeho podpory je nútený v roku 1915 vyhlásiť bankrot a stanica je po výpredaji v roku 1917 zbúraná. Medzi jeho vizionárske myšlienky môžeme zaradiť aj to, že: „Je viac ako pravdepodobné, že denníky bude možné počas noci doručovať do domov bezdrôtovým prenosom.“
******************************************************************
Obrázek
Obrázek
Všetky nami uvedené návody slúžia výhradne na študijné a testovacie účely.

Odpovědět